„Чудна работа плукачи колку сакаш!  А досега ниту еден патриотски новинар или тандем на новинари не ме покани да ме распарчи во јавна дебата. А со задоволство би прифатил и доктор на науки по историја. Па еве ви кукавици отворена понуда за дуел“, напиша на својата ФБ страница Љубчо Георгиевски во врска со критиките на неговиот предлог за решавање на македонско-бугарскиот спор.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO