Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е позитивен на Ковид-19.

ʺПо забележаните првични полесни симптоми, ги добив резултатите од тестирањето кои покажуваат дека сум позитивен на вирусот Ковид-19.

Иако ги почитував препораките на здравствените лица, сепак се покажа дека не секогаш тоа е доволно. Чувајте го вашето здравје. Ќе го поминам и ова и на крај ќе победиме за нашата иднина!“, објави Мицкоски на својот Фејсбук профил.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO