Фото: Роjтерс

Натпревари од редовната сезона во Националната кошаркарска асоцијација (НБА) на САД и Канада:

Кливленд – Атланта 112: 111

Орландо – Детроит 93: 105

Бруклин – Сакраменто 127: 118

Далас – Бостон 110: 107 (Лука Дончиќ постигна тројка со сирената за победата)

Њујорк – Голден Стејт 106: 114

Торонто – Филаделфија 102: 109

Милвоки – Минесота 139: 112

Денвер – Портланд 111: 106

ЛА Клиперс – Вашингтон 135: 116.

Рангирање во дивизиите:

Источна конференција:

Атлантик дивизија: Филаделфија 21 победа / 11 порази, Бруклин 21/12, Торонто 16/16

Централна дивизија: Милвоки 19/13, Индијана 15/14, Чикаго 14/16

Југоисточна дивизија: Шарлот 14/16, Мајами 14/17, Атланта 13/18.

Западна конференција:

Северозападна дивизија: Јута 25/6, Портланд 18/13, Денвер 17/14

Пацифик дивизија: Лос Анџелес Клиперс 23/10, Лос Анџелес Лејкерс 22/10, Феникс 20/10

Југозападна дивизија: Сан Антонио 16/11, Далас 15/15, Мемфис 13/14.

 


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO