Фото: Роjтерс

Резултати од средбите во Националната кошаркарска асоцијација (НБА) на САД и Канада:

Хјустон – Мајами 94: 101

Бостон – Торонто 120: 106

Детроит – Индијана 95: 111

Голден Стејт – Орландо 111: 105

Портланд – Филаделфија 118: 114.

Рангирање:

Источна конференција:

Атлантик дивизија: Филаделфија 18 победи / 8 порази, Бруклин 15/12, Бостон 13/11

Централна дивизија: Милвоки 16/9, Индијана 13/13, Чикаго 10/14

Југоисточна дивизија: Шарлот 12/14, Атланта 11/13, Мајами 11/14.

Западна конференција:

Северозападна дивизија: Јута 20/5, Портланд 14/10, Денвер 13/11

Пацифик дивизија: Лос Анџелес Лејкерс 20/6, Лос Анџелес Клиперс 18/8, Феникс 15/9

Југозападна дивизија: Сан Антонио 14/11, Мемфис 10/10, Далас 12/14.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO