Фото: Роjтерс

Напаѓачот на Барселона Лионел Меси и напаѓачот на Атлетико Мадрид Луис Суарез би можеле повторно да станат соиграчи, пренесува ʺГол“.

За играчите е заинтересиран клубот од МЛС Интер Мајами, сопственост на поранешниот англиски репрезентативец Дејвид Бекам. Спектакуларната зделка за Меси и Суарез може да се случи дури во летото 2022 година.

33-годишниот Аргентинец оваа сезона одигра 18 натпревари, постигна 10 гола и направи 5 асистенции. Неговиот договор со каталонскиот клуб е до летото 2021 година.

Уругвајскиот интернационалец има 14 натпревари за Атлетико, постигнувајќи 7 гола и 1 асистенција. Договорот на играчот со клубот истекува летото 2022 година.

Меси и Суарез играа во Барселона од 2014 до 2020 година.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO