Фото: Роjтерс

ʺНерешениот резултат 1: 1 против Вест Бромвич се чувствува како загуба“, изјави менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп по 15. коло од англиската Премиер лига.

Неговиот тим поведе преку Садио Мане во 12-та минута и покрај тоа што притискаше во текот на целиот натпревар, не успеаја да постигнат втор погодок. Гостите искористија една од своите неколку ситуации и на крајот Семи Аджаи погоди со глава.

ʺНавистина се чувствува како загуба, но пак од друга гледна точка имаме бод повеќе од порано, така што сè е во ред. Момците најмногу се лути, но натпреварот веќе е во историјата. Ќе можеме да се поправиме на следниот натпревар за три дена. На крајот, завршивме нерешено на натпревар од Премиерлигата, и тоа се случува “, рече тој.

Ливерпул бея без трајно повредените дефанзивци Виргил ван Дајк и Џо Гомез, а против Њукасл може да бидат и без Жоел Матио. Доби болка во адукторните мускули.

ʺЖоел е во многу добра форма и беше непријатно да го видам со повреда, но во тој поглед јас сум немоќен. Должни сме да го прифатиме како факт и да гледаме напред “, додаде Клоп.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO