Македонскиот лев бек Филип Антовски пристигна во Софија и го направи својот прв тренинг со Славија. 19-годишниот дефанзивец ќе биде на позајмица една година од Динамо (Загреб). Таму играше главно за вториот тим и во младинската Шампионска Лига.

Антовски премина во хрватскиот тим од Вардар (Скопје) летото 2019 година. Тој има 4 натпревари за младинската репрезентација на Северна Македонија, информира БНР.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO