Кинез измисли мал хеликоптер со два седишта без покрив. Неговата идеја е машината да биде користена за олеснување на работата на полицијата и екипите за спасување при вонредни ситуации.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO