Денко Малески, првиот министер за надворешни работи на независна Република Македонија, во интервју за ТВ Европа ги коментираше односите меѓу Бугарија и денешна Северна Македонија.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO