Фото: Роjтерс

Сопругата на претседателот на САД, првата дама Меланија Трамп вчера го прослави 50-от роденден. Таа доби честитка и од својот сопруг, претседателот Доналд Трамп. Тој напиша на Твитер: „Среќен роденден, Меланија – нашата сјајна прва дама!”

Овој ден дваjцата го минаа дома поради пандемијата на коронавирусот.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO