Престојот на Пол Погба во амбуланта го направил помотивиран и решен да успее при неговото враќање по повредата на стапалото, откри самиот играч од средниот ред на Манчестер Јунајтед.

Проблемите со повредите оваа сезона го ограничија светскиот шампион во Франција на само осум натпревари на сите турнири, но тој беше подготвен да се врати пред да се запре професионалниот фудбал во Англија поради пандемијата на КОВИД-19. ʺНа почетокот се разочарав, проблемите ми немаа крај. Сега сум многу блиску до враќање, така што единственото на кое мислам, е точно тоа – да тренирам повторно со соиграчите. Мислиш негативно, но никогаш не сум имал слична повреда во кариерата, така што секогаш го прифаќам позитивно. Ме тера да се чувствувам уште погладен за успеси кога ќе се вратам на теренот “, започна тој.

Францускиот репрезентативец претрпе повреда на стапалото во август, што се влоши кога се обиде да се врати целосно. „Не бев целосно опоравен, коските се зголемија и чувствував дека повторно има проблем откако играв против Ватфорд и Њукасл“. Потоа, Погба беше подложен на операција во јануари и сега нема трпение се врати. „Затоа, морав да се подложам на операција и сега сум тука. Не чувствувам ништо и се надевам дека наскоро ќе се вратам на теренот “, заврши тој.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO