Лола Тејлор или Љубов Бушунева (27) во моментот е само-изолирана во нејзиниот дом во Москва и тврди дека ќе биде уапсена ако таа замине – што е причината зошто таа е толку заинтересирана да ги поттикне оние што работат на лек против коронавирусот.

Таа на својот Инстаграм, изјави дека се надева дека нејзиното тело ќе помогне и можеби нема да мора да чека долго пред научниците да и напишат во приватна порака дека пронашле лек, а за возврат ќе има секс со нив, бидејќи истражувачите велат дека постојат две постојни лекови кои би можеле да го „излечат“  коронавирусот

Тим експерти за заразни болести на Универзитетот Квинсленд во Бризбејн велат дека лековите што се користат за лекување на ХИВ и маларија може да се користат за решавање на коронавирусот.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO