Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон се отпуштени од австриската болница каде што биле лекувани од коронавирус.

Актерот бил на Голд Коуст кај Бризбејн за да глуми во биографичен филм за Елвис Присли, во режија на Австралиецот Баз Лурман, каде тој и неговата 63-годишна сопруга се заразиле.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO