Владиката Германос од префектурата Илија во јужна Грција рече на митингот во четвртокот дека Исус Христос му рекол да го повика премиерот Кирјакос Мицотакис да ги забрза градежните работи на новиот автопат што ги поврзува Патрас и Пиргос, објави весникот „Катимерини“.

Епископот го сподели своето тврдење за божествена интервенција кога се обрати пред група демонстранти кои симболично блокираа дел од патот во изградба.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO