Претседателот на Монголија Халтмагијн Батулга и подари на Кина 30.000 овци за време на средбата со претседателот Џинпинг, соопшти РИА Новости.

Монголскиот претседател е на посета во Кина.

По разговорите во Националното собрание на Пекинг, тој, во знак на поддршка на Кина која се бори против короновирусната епидемија, му врачи сертификат на Си Џинпинг, како доказ за донацијата од 30.000 овци на Кина.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO