Во американскиот Конгрес е воведен закон за забрана за употреба на зборот „кучка“, пишува „Гардијан“.

Предлог-законот беше поднесен од демократски пратеник и веднаш предизвика коментари и дебати за тоа дали левичарите во САД стануваат премногу радикални во нивните обиди да бидат толерантни.

 


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO