Напаѓачот на Пари Сен Жермен Нејмар, може да го напушти својот клуб во јануари, соопшти „ Tuttosport “.

Спортскиот директор на парижаните Леонардо е уморен од гласините и притисокот врз клубот со кои е опкружен Нејмар. Бразилецот цело лето беше подготвуван за трансфер во Барселона, Реал Мадрид или Јувентус, но на крајот остана во францускиот клуб.

Главни претенденти за 27-годишниот јужноамериканец се Барселона и Реал Мадрид. Минатата сезона Нејмар учествуваше на 28 натпревари од сите турнири, постигнувајќи 23 голови и асистираше за 13. Неговиот договор со ПСЖ е до 30 јуни 2022 година.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO