Запис, направен од Фреди Меркјури, кој се сметаше за изгубен, за првпат звучеше на BBC Radio 2. Непознатата на публиката до вчера драматична верзија на фронтменот на Queen, преименувана во Time Waits For Nobody беше издаден во четврток, на 20-ти јуни.

Песната е снимена во 1986 година за концептуален албум инспириран од британскиот мјузикл „Време“ во кој глуми актерот Сер Лоренс Оливие и британската попикона Клиф Ричард.

Кларк и Меркјури се запознали во 1976 година и останали близки до смртта на Меркур од СПИН во 1991 година. Кларк беше покрај лежечкиот кревет на Фреди, на последната ноќ.

Time Waits For Nobody“ е првиот „нов“ запис со гласот на Фреди Меркјури по премиерата на Бохемиската рапсодија.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO