Поранешниот американски претседател Барак и сопругата Мишел Обама потпишаа договор за подкаст на интернет, објави ББС. Корисниците на стриминг услугата Spotifi ќе можат да го слушнат семејното предаване на Обама.

Според компанијата „Обама“, која ќе произведува подкасти, договорот е „за неколку години“.

Претседателот и неговата сопруга минатата година ја основаа компанијата за производство на филмови, сериски публикации и документарци за Netflix платформа за видео скрининг.

Семејството Обама соопшти, зека договорот за радиопрограмите ќе им даде возможност да „ја прошират темата на разговори“.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO