Папата Франциско ќе се состане со рускиот претседател Владимир Путин следниот месец, изјави Ватикан.

„Светиот отец ќе се состане со претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин … на 4-ти јули“, рече портпаролот на Ватикан Алесандро Гисоти.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO