Претседателот на Бугарски Културен Клуб Скопје (БККС) Лазар Младенов утрово даде интервју за БТВ во Струмица. Целото интервју може да го проследите тука.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO