Миг Џегер откри дека Ролинг Стоунс планираат британска турнеја следната година.

Тој изјави за в. „Сан“: Бевме разочарани што не успеавме да свириме во Велика Британија при последната турнеја и со нетрпение очекуваме тоа да го направиме во 2018 година

Последните големи концерти на групата во земјата беа во 2013 година, кога рок диносаурусите изнесоа два концерти во Хајд Парк во Лондон и учествуваа на фестивалот во Гластенбери.

Неодамна Рони Вуд објави триумфално враќање на сцената по неколку месечна битка со ракот и рече дека со неговите колеги се уште се полни со енергија за засилен труд.

Тој рече: „Уште не сме свршиле. Премногу е рано да се зборува за“ наследството на Ролинг Стоунс „.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO