Македонската Влада го одобри на денешното заседание нацрт договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Република Македонија и Република Бугарија.

Ова го соопшти владината прес-служба. Владата донесе одлука со која го натовари премиерот Зоран Заев да го потпише договорот.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO