Еден од патниците во авион на американската авиокомпанија „Делта ерлајнс“ се обидел во четвртокот за време на летот од Сиетл за Пекинг да влезе во пилотската кабина. Тој ранил три лица, соопшти Си Ен Ен.

Инцидентот се случил на бордот на патнички „Боинг“ (Boeing 767) наскоро по полетувањето. Напаѓачот бил скротен, но поради несреќата авионот се вратил на аеродромот. Претставници на авиокомпанијата велат дека патниците ќе летаат со ист авион подоцна. Повредени се двајца патници и еден член на екипажот, но не е пријавено за карактерот на повредите.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO