Земјотрес со јачина од 3 степени според Рихтеровата скала се случи во охридско-преспанскиот регион во 21.58 часот, на 6 километри северно од Ресен и на длабочина од само два километра.

Земјотресот беше почувствуван и во Охрид.

И во 18.10 часот беше регистриран земјотрес но со послаб интензитет, а два часа после пладне беа регистрирани уште два земјотреса.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO