Британскиот премиер Тереза Меј одби да го осуди указот на Доналд Трамп за ограничување на муслиманските патувања за САД.

„Вашингтон е одговорен за сопствената бегалска политика“, рече таа.

„Обединетото Кралство е одговорно за политиката на Обединетото Кралство за бегалците“, рече уште Меј за време на прес-конференција во Анкара.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO