Источниот дел на ирачкиот град Мосул е целосно ослободен од „Исламска држава“, соопшти ирачки воен извор.

Повеќе од две години овие градски територии беа под контрола на џихадистиte.

Телевизискиот канал „Ас Сумарија“ исто така распострани за соопштението од командата на контратерористичките единици на ирачката армија.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO