Земјотрес со јачина од 5,4 степен беше регистриран во централна Италија, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

Епицентарот беше на 111 километри североисточно од Рим, а длабочината му е 10 километри. Засега нема податоци за жетва и разурнувања.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO