Руски дипломат беше пронајден мртов во Атина, што предизвика асоцијацији со скандалозното убиство на Андреј Карлово во Турција.

Шефот на конзуларниот оддел Андреј Маланин во руската амбасада во Атина е пронајден мртов во својот стан.

Според истражните нема основа да се претпоставува дека е убиен. По телото нема видливи траги од насилство.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO