32 лица загинаа, а десетици се повредени како резултат на експлозија на автомобил-бомба во густо населен кварт на ирачката престолнина, соопштија болнички власти и полицијата.

Инцидентот се случил на плоштад во североисточниот кварт Садр. Многу од жртвите биле работници кои чекале да ги наjмат за денот на раскрсница во претежно шиитско соседство.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO