Во патријаршиско приветствие  за Рождество Христово и Нова Година бугарскиот патријарх Неофит упати честитки за светлиот празник Рождество Христово, кој „ги исполнува срцата со радост и надеж“. Тој ја честити настапувачката Нова 2017 година.

„Се роди во Витлеем Христос да испрати на секој од вас среќа, мир и благосостојба! Честито Рождество Христово“, рече Патријархот Неофит.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO