Слика на муслиман со брада кој е клекнат на килим за молитви токму пред вратата на автобус од градскиот транспорт во Софиjа и се моли, предизвика скандал во интернет.

Сликата беше објавена на Фејсбук страницата на градската населба Љулин со коментар: „Овој jа погрешил државата!“.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO