Ливерпул нема да се раздели со еден од сопствените лидерите  – Филипе Коутињо, пишуваат британските медиуми.

Се тврди дека шпанскиот гигант Барселона ќе се обиде да ги откупи правата на конкурентот. Дури се појавија гласини дека „црвените“ може да понудат нов договор на репрезентативецот на Селесао, за да ги прекратат целосно шпекулациите.

Неодамна самиот напаѓачки полудефанзивец  најави дека би прифатил да премине во Барселона.

По успехот на Бразил над Аргентина со 3: 0 во светските  квалификации и доброто заемодејствие меѓу играчот на Барса Нејмар и Коутињо, започна да се зборува  за „зголемен интерес“ од страна на каталонците за 24-годишниот играч.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO