Преодниот рок што скоро наближува  е идеален предуслов за шпекулации на оваа тема, а во последните денови со такви често е поврзуван и напаѓачот на Лудогорец – Џонатан Кафу.

Бразилецот постојано е праќан во тимови од различни европски земји, а најсериозни  гласини тврдат дека голгетерот на разградчани е меѓу главните цели на италијанскиот Лацио.

Во еден момент се спомнаа имињата на Лион и на Севиља, англискиот шампион Лестер, а на Островот денеска Кафу го поврзуваат со уште еден клуб од Премиер лигата – Сандерленд.

Британците тврдат дека фудбалерот на Лудогорец,  е меѓу луѓето кои се желба во составот,кој се  бори уште сезона за останувањето во Премиерлигата.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO