Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков, дојде на распит во Kривичниот суд преку службениот влез заедно со неговиот адвокат Никола Додовски, кој го застапува раководството на ВМРО ДПМНЕ во предметите од СЈО.

Мијалков е повикан за случајот „Трезор“, а е осомничен и за случајот „Тортура“.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO