Земјотрес со магнитуда од 4,4 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Албанија, а беше почувствуван во северозападна Македонија, информира Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје. Земјотресот се случил во 06.08 часот.

Во Македонија земјотресот е почувствуван во северозападните делови со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO