Исчезна премиерот на Србија. Во средата наутро Александар Вучиќ не отишол на работа и е поништил сите средби.

Медиумскиот му советник потврди дека тој не се појавил, но не можеше да каже каде е. Министрите рекле дека тоа е без преседан, бидејќи Вучиќ е познат по тоа што никогаш не си зема слободни денови и не користи отсуство.

Засега српските медиуми шпекулираат дека е можно исчезнувањето на Вучиќ да е поврзано со откритија пред неколку дена арсенал со оружје во близина на неговиот дом во Белград. Работи се по верзијата дека се подготвувал атентат, чија цел е братот на премиерот.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO