2144067Нигерискиот кошмар се закани брзо да ја реши средбата со Кобрата

„Тоа ќе биде експлозивен судир меѓу двајца големи боксери во тешка категорија. Знам дека Кубрат Пулев е многу силен, но јас исто така сум доволно добар. Немам намера да го оставам решението во рацете на судиите. Пристигнувам во Бугарија, за да го нокаутирам! Тренирам напорно и сум подготвен да го заземам  своето место на врвот во дивизијата. Откако го победам Пулев, ќе ја  побарам светската титула назад „, отсече Нигерискиот кошмар.

„Возбудени сме од можноста да ги пренесеме емоциите на големиот бокс во Софија. 3 декември ќе е историска вечер за земјата, кога нејзината најголема ѕвезда ќе се исправи на најголемата сцена за да се соочи против еден вистински шампион“, коментира промоторот  Кале Зауерланд.

29a414cff37074f1cdd7753bcc9f974fПоранешниот светски шампион во бокс во тешка категорија Семјуел Питер (Ниг) се врати на рингот на крајот на октомври со победа против Хуан Карлос Салас со нокаут. Тој одби противник во третиот круг на галавечер во Тихуана (Мека). Тоа беше прв натпревар за Африканецот од септември 2014-та година.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO