Претседателските избори се исклучително важни, од нивниот исход зависи дали ќе влеземе во нова политичка криза и повторно ќе се вратиме на моделот на управување на Орешарски, или ќе продолжиме развојот на државата. Ова го изјави претседателот на Националниот предизборен штаб на ГЕРБ и заменик-претседател на партијата Цветан Цветанов за време на состанокот со претставниците на бизнисот во градот Сандански. Цветанов истакна дека благодарение на стабилно управување на ГЕРБ и на владата на Бојко Борисов во моментов во земјата се вршат стратешки инфраструктурни објекти.

„Изградбата на автопатот „Струма“ застана за време на владеењето на Пламен Орешарски. Сега овој важен за регионот и целата земја објект се гради ЛОТ по Лот, дава се повеќе безбедност на патот. Тоа е и дополнителна можност за развој на бизнисот и туризмот „, изјави Цветан Цветанов. Според заменик-претседателот на ГЕРБ политичките противници на партијата се заигра со стравувањата на луѓето, што е недозволиво и увезува линии на поделба меѓу општеството. Цветанов беше категоричен дека државата направила се што е потребно за да ја гарантира безбедноста на границата.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO