Украинската армија денеска соопшти дека нема информации за големата офанзива за која руските власти соопштија дека ја започнал Киев на пет точки долж линијата на фронтот во Доњецк.

„Немаме такви информации и не коментираме лаги“, соопшти украинскиот Генералштаб, пренесе „Ројтерс“.

Советникот на украинскиот претседател, Михајло Подољак, изјави дека не им верува на руските извештаи за борбите во Украина.

Може да jа лаjкнете ФБ страницата на ТАТКОВИНА тука


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO