Дебарско-кичевскиот митрополит г. Тимотеј и Брегалничкото митрополит г. Иларион се на сослужување со Плoвдискиот митрополит г. Николај во Пловдив.

Со нив сослужуваат и останати владици на Бугарската православна црква.

Владиката Тимотеј го спомна Архиепископот г.г. Стефан со неговата титула.

Погоеднете ја службата ОВДЕ


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO