Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лeјен, денеска изјави дека припојувањето на четири украински региони кон Русија е нелегално и додаде дека окупираните територии ќе останат дел од Украина.

„Нелегалната анексија која ја прогласи Путин нема да промени ништо“, напиша таа на Твитер.

Таа нагласи дека окупираните територии ќе останат дел од Украина.

Може да jа лаjкнете ФБ страницата на ТАТКОВИНА тука


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO