Македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски беше стрелец на гол во победата на неговиот Фенербахче на домашен терен против Адана Демирспор со 4:2. Алиоски влезе во 80. Минута и четири минути подоцна ја завери убедливата победа на својата екипа. Тоа е негов прв гол во дресот на гигантот од Истанбул.

Може да jа лаjкнете ФБ страницата на ТАТКОВИНА тука


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO