Мал авион се урна на автопат во Калифорнија, инцидентот се случил вчера околу 12:30 часот по локално време. За среќа никој не беше повреден.

Снимката покажува како авионот паѓа од небо и се допира среде сообраќајот пред да се лизне, оставајќи трага од запалено авионско гориво.

Пилотот и патникот можеле безбедно да излезат од авионот, соопшти ЦХП.

Двете лица во авионот се неповредени, а повредени нема ниту на автопатот, јавува CBS.

Може да jа лаjкнете ФБ страницата на ТАТКОВИНА тука


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO