Повеќе од 10,5 милиони луѓе ја напуштија Украина од почетокот на рускиот напад врз земјата на 24 февруари.

Најновите податоци ги објави агенцијата за бегалци на ОН на својата веб-страница, пренесува „Ројтерс“.

Војната во Украина предизвика огромен бегалски бран, а милиони луѓе спасот го побараа во другите европски земји.

Може да jа лаjкнете ФБ страницата на ТАТКОВИНА тука


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO