Израелскиот премиер Јаир Лапид денеска најави дека армијата на земјата ќе продолжи да гаѓа цели во Појасот Газа „на прецизен и одговорен начин, со цел што помалку да им наштети на цивилите“.

Лапид, кој ќе биде премиер на Израел до изборите закажани за ноември, ги нарече нападите на израелската армија „извонредно достигнување“.

„Операцијата ќе продолжи се додека е потребно“, се вели во соопштението на Лапид.

Може да jа лаjкнете ФБ страницата на ТАТКОВИНА тука


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO