Мицевски упорно продложува да навредува на лична основа. Имам една изрека: Да си се погледне во огледало секој кој ќе стане другиот да го обвинува пред тоа да го направи самиот да се преиспита што е, е што, почитуван колега таков ти бше настапот и немам коко поинаку да ти одговорам сега затоа што немам право на реплика, кажа собранискиот спикер Талат Џафери на координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски.

– Јавноста очекува од мене и да продолжите да навредувате на лична основа и нема да се спуштам на ниво да навредувам на лична основа како Христијан Мицкоски. Јас му овозможив како претседател на опозиција да седи на пленарно место, што се случува за првпат во истoријата ,вели Џафери.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO