Пожарот во Битола, поради кој беше уапсен популарниот пејач Ламбе Алабаковски, предизвика остри политички и јавни реакции во Бугариjа. Пожар ли е тоа и во меѓудржавните односи – разговор со Владо Бучковски во предавањето „Добро утро, Европа“ на Euronews Bulgaria, поранешен премиер на Северна Македонија од 2004-2006 година и специјален претставник на Република Северна Македонија за спорот со Бугарија.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO