Откако во петокот украинското Министерство за внатрешни работи го распострани рецептот за приготвување на коктели ʺМолотовʺ, жителите на главниот град Киев започнаа активно да го користат за да се подготват да го одбранат својот град.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO