Фото: Роjтерс

Во Женева започна средбата меѓу американскиот државен секретар Ентони Блинкен и рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Пред разговорот, Лавров изјави дека не очекува пробив за Украина.

Во истиот дух се искажа и Блинкен: „Не очекувам да ги испегламе разликите денес“, изјави првиот американски дипломат.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO